Zaznacz stronę

Czy wiesz jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdu, a w jego zakresie znajdziemy takie ryzyka jak zdarzenia losowe, zderzenie z innymi pojazdami (w wyniku naszej winy), zderzenia ze zwierzętami, działanie osób trzecich i kradzież. Często pierwsze skojarzenie z pojęciem AC wiąże się z jego ceną…..wysoką ceną. Niekoniecznie jednak musi tak być. Ponieważ Towarzystwo Ubezpieczeniowe to nie instytucja charytatywna, z przyjemnością nagradza działania klienta, mające na celu minimalizację ryzyka wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Jednym z takich działań jest instalacja dodatkowych zabezpieczeń w pojeździe, a wśród nich lokalizacja GPS pojazdu, która daje możliwość uzyskania dodatkowej zniżki do 15% w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Dlaczego monitoring GPS pojazdu traktowany jest jako dodatkowe zabezpieczenie?

Zacząć należy od tego, że terminal GPS jest certyfikowanym urządzeniem elektronicznym i posiada certyfikat CE. Udostępnia przede wszystkim bieżącą pozycję pojazdu, co daje możliwość szybkiego namierzenia auta w przypadku zauważenia jego zniknięcia. Jednak to, że ułatwia odnalezienie skradzionego pojazdu nie jest jedyną wartością monitoringu GPS, biorąc pod uwagę jego funkcję antykradzieżową. Umożliwia on bowiem także uruchomienie zdalnego odcięcia zapłonu, po opuszczeniu przez pojazd wyznaczonej strefy lub w przypadku próby uruchomienia pojazdu bez autoryzacji. Ponadto może powiadomić właściciela auta o próbie zagłuszenia sygnału w przypadku bardziej wytrawnego złodzieja.

Dlaczego korzystniej wybrać lokalizator GPS jako dodatkowe zabezpieczenie pojazdu?

Argumentów za jest wiele. Przede wszystkim dlatego, że posiada mnóstwo przydatnych funkcji, przynoszących korzyści nie tylko firmom, ale także klientom indywidualnym, a zabezpieczenie antykradzieżowe to tylko jedna z nich. Zdecydowanie dodatkową korzyścią jest zwiększenie bezpieczeństwa i realny wpływ na to co dzieje się z pojazdem i jego pasażerem kiedy udostępniamy go swoim dzieciom czy pożyczamy bliskim.

Koszt instalacji terminala GPS jest porównywalny, a często mniejszy niż instalacja imobilisera, nie dającego żadnych dodatkowych możliwości, prócz spełniania się w roli zabezpieczenia auta.

Koszt miesięcznego abonamentu jest mniejszy niż koszty ponoszone za parkowanie na parkingu strzeżonym.

Natomiast jeśli trafimy na kiepskiego doradcę ubezpieczeniowego, nasze AC nie będzie w pełni chroniło pojazd od wszystkich ryzyk. Mało kto wie, że brak stałej sumy ubezpieczenia spowoduje, że jeśli nasz pojazd zostanie skradziony pod koniec roku, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie w wysokości wartości auta z dnia szkody, a nie z dnia ubezpieczenia.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu 🙂